e-Słownik
SŁOWNIK BIOGRAFICZNY FIZJOTERAPEUTÓW POLSKICH
©Copyright 2016 by Polskie Towarzystwo Fizjoterapii
Redakcja: Mariusz Migała, Sławomir Jandziś, Beata Skolik
Opracowanie techniczne: Paula Migała, Dariusz Jasiński
Wypełnij i wyślij do nas: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
“Niechaj nie mówią obcy o nas, żeśmy zerwali <dawną z grobami zażyłość> i o przeszłość naszą już nie dbamy” (Heliodor Święcicki)
Prezentowany e-Słownik zawiera 128 biogramów polskich fizjoterapeutów i na bieżąco jest rozbudowywany. Hasła biograficzne zostały przygotowane w oparciu o informacje uzyskane drogą poszukiwań i weryfikacji danych, zawartych w publikacjach, aktach osobowych, wspomnieniach pośmiertnych, a także na podstawie przesłanych do redakcji formularzy zgłoszeniowych. W zamieszczonych opisach zamiast typowej chronologii zastosowano uporządkowanie tematyczne, tak, by życiorysy zachowały jednolity charakter. W kolejności przedstawiono etapy kształcenia, w tym studia podyplomowe, staże i stypendia, stopnie i tytuły naukowe. Opisano przebieg pracy zawodowej, zajmowane stanowiska, pełnione funkcje. Większą część biogramu zajmuje działalność naukowa, tj. obszar badań, publikacje, udział w kongresach i konferencjach. Całość kończy opis pracy dydaktycznej, udział w towarzystwach naukowych, a także zaangażowanie społeczne i zainteresowania pozazawodowe. Zróżnicowanie objętości biogramów wynika z indywidualnego wypełnienia przygotowanego formularza przez opisywane osoby lub z faktu, że dotychczasowa kariera była niezwykle bogata i owocna.
W miarę możliwości staramy się na bieżąco aktualizować informacje, jednak by biogram był aktualny i pełny, zależy to głównie od zaangażowania osób biografowanych. Dlatego zachęcamy Państwa do wypełniania na bieżąco dołączonego formularza uzupełniającego i przesyłania do redakcji, bowiem w 2022 r. zamierzamy wydać Słownik w formie książkowej. Ponawiamy także apel o przygotowanie biogramów osób (formularz zgłoszeniowy), które znaliście, z którymi pracowaliście, a które nie są już czynne zawodowo lub nie żyją. Pozwoli nam to na wytyczenie kierunku prac nad Słownikiem w przyszłości. Pozostając z nadzieją, że apel znajdzie odzew, życzymy przyjemnej i ciekawej lektury.
Z koleżeńskim pozdrowieniem
Zespół redakcyjny
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
P
R
S
Ś